Thursday, November 20, 2014

Білорусь. Висновки.

   От і завершився мій опис про експедицію в Білорусь. Перший раз я планував подорож, і на моє здивування 95% від очікуваного плану ми виконали. Ми проїхали половину Білорусі, всю західну частину. На жаль не вийшло переглянути замок в місті Мир. За 10 днів подорожі на 2 персон я витратився на 750$, з них 260$ пішли на житло. Хоча якби не чемпіонат світу, я б зміг на житлі зекономити, як мінімум пів суми. Якби в мене була можливість щось поміняти, то я б зменшив кількість днів в Мінську, одного дня вистачає, решту часу ми нудились. В "маст сі" я б відніс Біловезьку пущу та Гродно. Іще я хочу окремо розказати про людей та ціни в Білорусі.
  • Ціни
    Перед поїздкою ми очікували, що ціни будить дешевші за українські. Ми знали, що молочна та текстильна продукція буде суттєво якісніша та дешевша за українську. Якістю продукція справді трішки краща. Якщо в маслі відчутна якість, то з ціною ми не вгадали. В Білорусі масло коштувало 20 тоді як в Україні 15 гривень, хліб від 7, в нас від 5. Всі товари трішки дорожчі ніж в нас, проте і зарплати трішки більші, наскільки я зрозумів то середня зарплата 300$. Проте в них не має поняття мінімальна зарплата. Коли приїхали в Мінськ ми познайомились з жіночкою сама з України, проте живе у Білорусі. То на моє питання де легше жити, сказала з сумнівом що в Білорусі живуть гірше.
      Але існує один товар, який на 50% дешевший ніж в нас. Це - бензин. Якщо в нас він по 1.5$ то в них 1$. Звичайно завдячуючи російським знижкам, в Бресті деякі люди заробили серйозні суми на тому, що заправляли машину повний бак, їхали в Польщу, перекачували бензин і продавали. Але пізніше Олександр Григорович прикрив лавочку. А сам він пояснює різницю цін так:

            -В нас товари дорожчі, але зате паливо дорожче.

І ніхто з ним не сперечається.

  • Люди
    Всі ми знаємо наскільки близькі Білорусь та Росія, тому звичайно ми очікували, що місцеві люди будуть вважати нас "бандерівцями" і розпитувати чи ми не їмо російських немовлят. Але все виявилось абсолютно навпаки, в мене залишилось таке враження, що Білоруси діляться на 2 типи. Перший які обожнюють росіян, і другий які їх люто ненавидять. При цьому в Україні ще рік назад таких діаметральних відношень я не помічав, в нас ставлення до росіян було пофігістичне. Це пояснюється тим, що весь бізнес в Білорусі підм'яли під себе російські олігархи.
     Ще один цікавий момент це білоруська мова, в Білорусі 2 офіційні мови: Білоруська та Російська. За офіційно статистикою на білоруській говорить 2% населення. Ми зустріли лише одного хлопця котрий говорив на білоруській. Він сам російськомовний і вивчив білоруську лише 2 роки назад, крім нього нас ще два рази просили спілкуватись на українській!!!. В мінську ми ходили в театр імені Яна Купали, де вистави на білоруській при високій ціні (200 гривень) і зал був повністю заповнений. В Білорусі деякі люди, які говорять на російській зізнавались що хотіли б одну державну Білоруську мову.  Ми чули критику що Лукашенко не знає білоруської, і через місяць після нашої подорожі, а саме 3 червня 2014 Лукашенко читав з листка виступав на білоруській, і я думаю це була справжня сенсація для білорусів. А ще коли ми говорили на українській в Білорусі нас добре розуміли)).
    Коли ми їхали в Білорусь ми очкували побачити совок. І ми його побачили, тільки в репресіях і залякуванні людей. В білорусі живуть звичайні люди, такі ж як ми. Але через диктатуру вони бояться мітингувати, КГБ прослуховує все і всіх, коли ми приїхали Лукашенко прийняв закон, за яким всі власники машин повинні додатково платити 100$ в рік. Оскільки мітингувати заборонено, було домовлено їздити по центру Мінська і сигналити на четвер. І знаєте що сталось? В середу парламент в середу ввів за це кримінальну відповідальність, вони зіграли на випередження. І вони це роблять завжди. Коли я міняв валюту в касі, старша жінка пішла міняти гроші без черги з криками, тому що вона міняє гроші держави.
        Ось такі в суперечливі враження від половини Білорусі, через деякий час я був би радий побувати тут іще раз. Побувати в інших 3 обласних центрах, Гомелі, Могилеві та Вітебську, відвідати стародавню столицю Білорусі місто Полоцьк, та знаменитий Пінськ.

No comments:

Post a Comment